تجربه آسمان

 


عشق می گوید بیا دریا شویم
در بهارزندگی زیبا شویم

عشق می گوید بیا احساس باش
یک درخت سیب یا گیلاسباش

عشق می گوید بیا یک رنگ باش
از برای غنچه ها دلتنگ باش

عشق میگوید بیا باران شویم
همدمی نیکو بر یاران شویم

عشق می گوید بیا شبنمشویم
صبحدم بر برگ گل مرحم شویم

عشق می گوید بیا پرواز کن
نغمه ای چونبلبلان را ساز کن

عشق می گوید دگر خاموش باش
از برای صحبت من گوش
 باش

     
 

روزی بادخیز و بهاری بود.چشمانم در آسمان بازیگوشی بادبادک‌های زیبا و رنگارنگی را دنبال می‌کرد که بر پشت باد گاه کلّه می‌کردند و گاه سرسره بازی.ریسمان‌هایی که به بدنه‌ی بادباک‌ها متصل بود مانع می‌شد تا وزشی ناگهانی آنها را برباید و به بادبادک‌ها امکان می‌داد تا در مقابل باد سینه‌ای سپر کنند. گه گاه بادباک‌رانها با ضربه‌ای خشک بادبادک‌ها را به ارتفاع مورد نظر باز می‌گرداندند و در مقابل، بادبادک‌ها نیز از خود مقاومت نشان می‌دادند.انگار با زبان بی‌زبانی اعتراض می‌کردند که:"بگذار بروم، چرا رهایم نمی‌کنی؟ می‌خواهم آزاد باشم!"و تا آنجا که می‌شد به سرکشی‌های خود ادامه می‌دادند تا بلندهای آسمان را قدری بیشتر تجربه کنند. طولی نکشید که یکی از بادبادک‌ها موفق شد خود را از اسارت ریسمان برهاند و با حرکتی یکباره و چرخشی مورّب خود را به دستان باد بسپارد.حرکتی که هزاران حرف در آن بود:"بالاخره آزاد شدم و می‌توانم با باد هر جا که بخواهم بروم." رهایی از قید ریسمان، او را در چنگال باد ناموافق رها کرد. بادبادک پرپر می‌کرد که پرواز نمی‌کرد و سرانجام به طرز رقت باری با سر سقوط کرد و آنقدر سینه‌اش به زمین کشیده شد تا اینکه با سر در وسط بوته خاری دریده و متوقف شد. "بالاخره آزاد شدم".آزاد، بله ، اما آزاد تا زخمی و بی‌رمق در خار و خاشاک سقوط کند.
ما انسان‌ها نیز گاهی به همین بادبادک‌ها شبیه می‌شویم.به خصوص در زمان‌هایی که در شرایط ناهنجار زندگی قرار می‌گیریم، تمایل بیشتری برای شکستن محدودیت‌ها و فرار از محدوده‌ها داریم.
اما راه رهایی، گریختنو بند گسستن نیست.
در کنار ناملایمات زندگی،خداوند دستور‌العمل‌ها و راهکارهایی برایمان تعیین نموده تا با دنبال کردن و کمک گرفتن از آنها بتوانیم رشد کنیم،نیرومند و توانمند شویم.
همه‌ی بندها و قیدها محدودیت آفرین نیستند،بلکه در مقابل بادهای نارفیق و ناموافق،موازنه ساز و امنیت بخش زندگی ما می‌شوند.
اما در این میان عده‌ای نیز آن چنان ریسمان قوانین را بر بال‌های خود و دیگران گره می‌زنند که هم خود و هم دیگران را از پرواز کردن محروم می‌سازند.این عده هرگز طعم اوج گرفتن و متعالی شدن را نخواهند چشید.حال آنکه قوانین برای به پرواز در آمدن آمده‌اند و حافظ پَرِ پرواز تواند.خداوند برای هر یک از ما،به فرا خور استعداد و اشتیاق‌مان،فرازی و پروازی مقرر نموده است و قوانین‌اش نیرو بخش و ضامن امنیت تو در تجربه‌ی آسمان است.

برداشت از سایت سفیر آسمان

 

/ 21 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاره بان

خیلی زیبا می نویسید و بسیار زیبا می سرایید. و کاش این گروه زنجیر عقاید خود را از بال بشر بر می داشت تا شاید پرواز دیگران او را هم به رهایی و به خدا رسیدن وسوسه می کرد.

آریان

با سلام به تو خوب هم وطن آرزویم برایت ، رسیدن به بهترینهاست مسرورم که در زیر پوست عشق تنهایم نمیگزاری زیر پوست عشق به روز شد كاش می شد كه به انگشت نخی می بستیم تا فراموش نگردد كه هنوز انسانیم!!!!! آریان

مينو

سلام. بازگشتي به گذشته دارم... آفرينش:....مــــــــن دادم بـــه تـــــــو قدرت و هــــوش /اين همه زحمت و كـار همــش خمـــوش؟! بـابـا مـــن عاشـــقتــــــم، دوســــــت دارم /نگـــو نه كـــــه من يــه وقت كم بيـــــــارم! خودتــم خوب مي دونـــي خوب مي تونـم /كه اگـــه خودت بخـــواي كول مي كنــــــم آره مـــن كول مي كنــــم بنــــــده هامـــــو /چــــرا كــه عاشــــقشـــم آيـــــــه هامـــــو تو يـه آيه از منـــي هيـــچ مـــــي دونـــي؟ /برو فكر كن فــــــردا باز نــــگي منــــــــي!! .... سوتي: ....گفتم همه با صداي بلند شعر دنيا ديگه مثل تو نداره ، براي بنيامين رو بخونيد. خودمم كه خيلي از اين شعر خوشم مي اومد صدامو تا آخر حلقم بالا بردم و شروع كردم به خوندن. (البته خواننده فقط من بودم و بچه ها با كمك ميز ها آهنگشو اجرا مي كردن).... خليفه الله:...آره مقاممون ، مقام والايي كه فقط به ما داد ، چون به ما اعتماد داشت. مقام والايي كه مي دونست عرضه ي داشتنشو داريم ، مقام والايي كه اگه بهش برسيم آسمون هم جلومون تعظيم مي كنه!... خوشحال مي شم تشريف بياريد...

آریانا

سلام جمله ی آخر رو که قرمز نوشتی زیباست فقط اگه یه فکری به حال فونت ها کنی خیلی خوب می شه خیلی به هم ریخته است دی

لیلا

خدایا این عزت مرا بس که بنده ی تو باشم و این فخر مرا بس که پروردگارمن باشی. تو آنچنانی که دوست می دارم پس مرا چنان کن که دوست می داری [گل]

s

دوست عزیز هم شعروهم متنت زیبا بود موفق باشی[گل] خوشحال میشم به ما هم سر بزنی

قصه گو

من از كورسو خوشحالم هنوز http://ghesehgoo.persianblog.ir/

امیدوار

آمد رمضان ، هست دعا را اثری دارد دل من شور و نوای دگری ما بنده عاصی و گنهكار توییم ای داور بخشنده بما كن نظری حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و غفران مبارک باد.

گل یخ

[لبخند]سلام و درود بر شما و تمام بندگان خوب خدا [گل] هفته ای جدید همراه با حلول ماه مهمانی خدا ، ماه رحمت و برکت و نور آغاز می کنیم [گل] به آن امید که در تمام روزهای پیش رو ، خداوند حاجات خیر همه را به لطف و کرامت خود برآورده نماید [گل][لبخند][گل] . . رسید ماه ضیافت ، رسید ماه خدا[گل] رسید ماه تقرب به ذات بی همتا[گل] شروع می کنم امسال روزه هایم را[گل] به نام نامی سلطان توس ... امام رضا[گل] . . [خجالت]التماس دعا[گل]

فاطمه

مپل همیشه زیبا بود. به من سر نمی زنید؟