واقعیت بهشت و جهنم

 

بسم الله

اى آن که رحم مى‏کنى

بر آن که بندگان بر او رحم نمى‏کنند

و اى کسى که مى‏پذیرى کسى را

که شهرها نمى‏پذیرندش،

و اى کسى که اهل حاجتمندان خود را خوار نمى‏کنى،

و اى کسى که اصرارکنندگان را ناامید نمى‏نمایى،

و اى کسى‏که دست ردّ بر سینه توقع‏داران نمى‏زنى،

و اى کسى‏که پیشکش بى‏مقدار را مى‏پذیرى،

 و کمترین کارى را که برایت کنند سپاس مى‏نهى، 

و اى کسى که عمل اندک را قدر مى‏نهى،

و مزد بزرگ بر آن مى‏پردازى،

و اى که هر کس به تو نزدیک گردد به ‏او نزدیک مى‏شوى،

و اى کسى‏که هر که را از تو روى گرداند به حضرتت فرا مى‏خوانى،

و اى کسى که نعمت خودرا تغییر نمى‏دهى، و به انتقام شتاب نمى‏ورزى،

و اى کسى که نهال خوبى را به‏بار مى‏آورى تابیفزایى، و از بدى درمى‏گذرى

تا آن را ناپدید نمایى، آرزوها پیش از رسیدن به نهایت کرمت با حاجات روا

 شده بازگشتند، و ظرفهاى طلب به فیض بخششت لبریز شدند،

و اوصاف به کنه وصف تو نرسیده  از هم گسیختند،

پس بدون شک برترىِ برتر از هر برترى

مخصوص توست، و جلال  امجد

 بر هر جلالى ویژه

 توست.

***********************************************

واقعیت بهشت و جهنم

« بهشت شرایطی است که هرچه بخواهی برایت محقق می شود و هر چه قصد می کنی به تحقق می رسد. بهشت در حضور خدا و در نزدیکی او ساکن شدن است. بارور شدن دانه های روح در نور و بوجود آمدن باغ نورانی اسماء در روح توست. معنای اصلی بهشت همان خوشبختی و رستگاری است. تقرب و اتصال و اتحاد با خداست. منظور از بهشت همان زندگی مطلوب است که محقق می شود. و الا خوردنی و همسر و این چیزها در این جهان هم فراوان است. در بهشت به همه نیازهای تو پاسخ داده می شود و همه آرزوهای واقعی تو واقع می شوند.

بهشت و جهنم در همین دنیا واقع شده و حتی پیش از این دنیا آغاز شده و تا بعد از این دنیا نیز ادامه خواهد داشت. بهشت و جهنم اصلی در درون انسان است و کیفیتی در روح بشر است که در جهان بیرونی نیز تجسم دارد. هم اکنون تو در بهشتی یا جهنمی. پس از این نیز هم.

یک وجه جهنم آتش حسرت و پشیمانی و محرومیت است. آتش مخربی و ویران گری است که انسان با اندیشه ها و کلام و اعمال خویش بوجود می آورد. حتی از فشار شدید و تخریب کننده و رنج ویرانگر است که در روح و روان انسان آشکار می شود. و در بیرون نیز انعکاس می یابد. این "عذاب آتش"  همان خشم و نارضایتی خداوند است از بنده خود که به صورت های مختلفی بر او می ریزد و او را می سوزاند و دوباره می سوزاند و دوباره می سوزاند.

اگر عمیقاً ببینید از هم اکنون می توانید مشاهده گر برخاستن مردگان از قبرها و برپایی قیامت و روز داوری خدا باشید.

وقتی که عاشق دور شدن معشوق خود را می بیند، وقتی که ارتباط و پیوند معشوق را در دیگری می بیند خود را محروم ار آن می یابد، حال او چگونه است؟ او حاضر است هردم بمیرد و زنده شود اما از این آتش حسرت و محرومیت بیرون بیاید. جهنم این گونه است.»

اثر استاد ایلیا میم                               

 

/ 21 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیدوار

ما آمده‏ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه به هر قیمتی زندگی کنیم.

امیدوار

منتظر حضور سبزتون هستم پاینده و پیروز باشید

زیتون

بسم الله سلام قشنگ بود مثل هميشه بر اثر فکر و تامل بود. خدا در قرآن براي خلقت بهشت و جهنم افعال ماضي رو به کار ميبره که دو معنا داره يا اينکه خلق شده اند يا اينکه تاکيد داره بر خلق شدنشون .... خوش به حال کساني که اينقدر در اين دنيا خوب بودند که اگر بدي داشته اند با انصاف خدا جور نيست اون بديها رو به رخشون بکشه...بي حساب وارد بهشت ميشن...سوار بر اسب به خواب بازمانده هاشون ميان...چقدر بازمانده ها خوشحال و آسوده خاطر ميشن...چقدر بار بازمانده ها سنگين ميشه که ما هم بايد تلاش کنيم براي خودمون.

فریادیاسکوت

الهی کیف ادعوک و انا انا و کیف اقطع رجایی منک و انت انت ...... پیش من هم بیا

کلک شید

دیر زمانی ست طالب خودش شده م بهشتش هم راضیم نمی کند

میثم

سلام دوست عزیز! [گل] ممنونم که با حضوره گرمتون به وبلاگه کوچیکه من گرمی بخشیدید! آپم خوشحال میشم سری بزنید! امیدوارم که مورد پسندتون قرار بگیره موفق و در پناه حق تعالی[بدرود]

اصلاح طلب

سلام. خوبی نازنین؟ من بودم تو نبودی... ببخشید این روزها سخت غمگین از دست دادن دوستانم هستم... اما به نظر ممن بهشت اونجاییه که تو بتونی شرایط رو چنان بسازی که هم خودت و هم اطرافیانت از اون لذت ببرن و هم احساس کنی که دستی از کسی گرفتی و جهنم هم برعکس اون... بهشت و جهنم همه آدمها همین دنیاست... راستی برای همدردیه با ما بیا.... [گل]

ستاره

سلام دوست عزیزم کاش میشداین کتاب را بدست آورد. خواندن مطالبش ، دل انسان را نورانی می کند و جلوه ای از حق آشکار می گردد. ممنونم که بخش هایی از کتاب را نوشتی ، دلت همیشه گرم و نورانی بماند. آمین[گل][لبخند]

ستاره

باز هم سلام با یاد شاعر آزادی ، احمد شاملو به روزم منتظر حضور سبزتان[گل]

مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه ای کاش اگه این مطالب از روی کتاب نوشته بودی آدرسش را مدای اگه خودت نوشته باشی بهت بیشنهاد می کنم که کتابش کنی متشکرم!!!!!!!!!!!!!!!