پرواز در سکوت

استاد ایلیا ( پیمان فتاحی) که سالهای سال عمر خود را در راه بازگشت مردم به خداگرایی سپری کرده اند هم اینک مانند  دیگر اندیشمندان و بزرگمردان تاریخ  بیش از پیش مورد هجوم و حمله  گروهی از نادانان عصر،  نهادی با نام اداره برخورد با ادیان و فرق قرار گرفته و در حال حاضر همانطور که مطلع هستیم  تخریبات شدید و گسترده ای از طرف همین نهاد بر علیه او صورت گرفته است...

آیا می توانید تصور کنید که بزرگانی که امروز احترام به آنها جزو بدیهیات است زمانی مورد نفرت و بی احترامی و انواع نامرادیها از سوی مردم و دستگاه حکومتی وقتشان قرار گرفته اند؟
آیا می توانید تصور کنید که بسیاری از بزرگان در زمینه دین ، اندیشه و علم که امروز بشریت خود را مرهون آنها میداند در زمانی مورد انواع تحقیرها و تهمت‌ها و طرد شدن از سوی جامعه یا حتی خانواده شان واقع شده باشند؟
در حقیقت بسیاری از بزرگان و پیشروان اندیشه، علم، دین و اخلاق از مردم زمان خود جفا دیدند. مورد انکار، تمسخر، تحقیر، طرد  اجتماعی قرار گرفتند. بعضی زندانی شده و حتی بعضی به قتل رسیدند.

سقراط  را به نوشیدن جام زهر محکوم کردند، گالیله را به جرم الحاد به دادگاه کشاندند و ادیسون را خیالاتی و دیوانه نامیدند.

این موضع گیری درباره انبیا و بزرگان معنوی و دینی هم بشدت وجود داشته. بطور مثال قوم نوح ، او را دیوانه خواندند و به سنگسار شدن تهدیدش کردندو قوم  شعیب  او را از سحر زدگان دانستند ، به صالح تهمت افسون شدگی زدند، و قوم لوط ، او را به تبعید و اخراج تهدید کردند. عیسی (ع) را فاسد و ملعون و حامل روح شیطانی و حتی خودشیطان نامیدند و به محمد (ص) برچسبهایی مثل شاعر و مجنون  و افسانه سرا  و ساحر زدند. (مستند به آیات قرآن کریم و دیگر کتب آسمانی)
همین وضعیت بود که علی (ع) را خانه نشین کرد و سب و لعن او را در جامعه آن زمان رواج داد و موجب اعمال انواع فشارها و محدودیتهای اجتماعی و آزار و اذیت برای بقیه ائمه اطهار (ع) شد. بطوری که تعدادی از ائمه مانند امام حسن عسگری(ع) بخش زیادی از زمان امامت خود را تحت نظر نیروهای حکومتی بودند.

به نظر می رسد این وضعیت زاییده دو عامل اصلی است. اول بی‌خبری و جهل توده مردم و دوم فعالیتهای مکارانه مخالفان این بزرگان. از این دو عامل ، دومی بیشتر انواع تهاجم نسبت به بزرگان را در همه زمانها سبب شده است.

با مطالعه تاریخ زندگی بزرگان متوجه می‌شویم که اصلی ترین روشهایی که برای تخریب چهره آنان بکار رفته روشهایی بوده مانند: تحقیر ، تمسخر، دروغ پردازی و شایعه سازی، زدن برچسب های مختلف ، تحریف حرفها ، بایکوت کردن و طرد از جامعه و حتی زندانی و تبعید کردن یا ترور جسمی آنها.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا دستگاههای حکومتی وقت همیشه از بالا رفتن درجه آگاهی مردم نسبت به هویت حقیقی خویش ( که همانا نزدیکی به شناخت و حقیقت خداوند زنده است) بیم و وحشت دارند؟

استاد ایلیا می گوید:

«... اینها راه خدا را به  روی مردم مسدود کرده اند. هدف آنان خداوند نیست. بنابراین  مردمان خود را نیز بسوی خداوند هدایت نمی کنند. آنان مقام پرستند نه خداپرست. خود (بزرگ ) بینند نه خدابین... هرچیزی که مقام و موقعیتشان را تحکیم  و تثبیت کند و یا به درجه روُیاگونه  اقتدار و نوهشان بیفزاید، آنرا را می پذیرند و تائید می کنند. اما هر حرکتی ، حتی کلمه ای که بخواهد موقعیت و مقام کاذبشان را تضعیف و تهدید به نابودی کند، آن حرکت یا آن سخن از نظرشان دروغ و باطل است...»

دوستان عزیزم نمی خواهم وقتتان را نسبت به این موضوع بیش از این بگیرم و در خاتمه برای روشن شدن شک عده ای از دوستان بوجود آمده اشاره ای از اعتقادات خود داشته باشم. بنده مسلمان شیعه هستم ... همان قرآنی را که شما می خوانید می خوانم، قبله نمازم هم بسوی کعبه است و از منتظران ظهور حق هستم. ایلیا به من آموخت که خدای زنده «الله» را بپرستم و چگونه فقط در تسلیم او باشم...  و طبق فرموده مولایم علی (ع):

« کسیکه به من یک کلمه بیاموزد تا پایان عمر بنده و غلام او خواهم بود »

و ایلیا به من کلمه لا اله الا هو  را آموخت .

 

10ni92t.gif - image uploaded to Picamatic

/ 57 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشته

و میدونی..همیشه نور در ظلمات محض طلوع میکنه...وقتی دلها بیشتر و بیشتر سیاه میشه..وقتی حقیقت رو عوض میکنن...اونموقع خدا بهترین هاش رو میفرسته تا راه رو از بیراه نشون بدن...به سیاهی لعنت نمیفرستم که اگر نبود اینطور عطش نور را نداشتم...حتی اگر بدن را زندانی کنند با روح چه میکنند؟ انانکه که زنده اند به نور عشق کیمیاگرانی هستند که حتی در زنجیر سیاهی درخشانتر ظهور خواهند کرد

اصلاح طلب

سلام. خوبی؟ چه خبرا؟ این قسمت مطلبت که در مورد هیجان ÷رواز عقاب نوشتی منو یاد جاناتان مرغ دریایی انداخت. اما بسیار کم اند آدمهایی که شاید با بادهای مخالف اوج بگیرن... همیشه ما با بادهای مخالف بیشمار سستتر وافسرده تر میشویم... [گل]

اصلاح طلب

سلام. خوبی؟ چه خبرا؟ این قسمت مطلبت که در مورد هیجان پرواز عقاب نوشتی منو یاد جاناتان مرغ دریایی انداخت. اما بسیار کم اند آدمهایی که شاید با بادهای مخالف اوج بگیرن... همیشه ما با بادهای مخالف بیشمار سستتر وافسرده تر میشویم... [گل]

گل یخ

[لبخند]سلام و صبح زیبای بهاری شما پر از خیر و برکت و شادی [گل]امیدوارم تمام لحظه هایتان به نور رحمت حق منور باشد[گل]

.•*.۩۞۩.SERENADE.۩۞۩.*•.

در آغاز برایم مانند یک دلشوره بود یک حس غریب یک اتفاق تازه با یادش اعماق دلم میجوشید و بی قراری عجیبی به بر وجودم سایه میافکند اما کم کم این دلشوره در اعماق قلبم ریشه افکند و تبدیل به عشقی گشت که برایم پاک بود حسی خاص که روح خسته ی مرا جانی دوباره بخشید و به من امید زندگی دوباره ای بخشید من با این عشق پرواز و اوج گرفتن را آموختم و بدون آن نیستی را تجربه خواهم کرد

ذاتما

سلام شاد و پایدار باشید

الهه

سلام... حالا میتونم درک کنم چرا وسعت آسمون از زمین بیشتره ...خدا از دل بنده های خوبش خبر داشت میدونست وقتی بفرستتشون روی زمین یه روزی طاقتشون تموم میشه و میخوان ÷رواز کنند و اوج بگیرند ...از دل خداییشون خبر داشت .. خوشا به حالی که دارید .. چرا همه در این حال خوش سکوت را می پسندن مگر آنها که نمیدانند که نمیدانند دل ندارند... ... خیلی عالی می نویسید .. موفق باشید .. ... بعد یه ماه اومدم یه چیزایی یادم بیاد ...خوشحال میشم بهم کمک کنی...

غریبه آشنا

سلام خسته نباشید. راستی شما همونی هستید که " اشکذر " بودید؟ اگه همون بودید میتونید یه کلمه آره یا خیر در پاسخ درج کنید؟ دنبال یه عزیز می گیدم که اکه شما همون باشید می دونم از اون عزیز خبر دارید.

فاطمه

دمت گرم کارت درسته منم عاشق ایلیام و هر کی که راجع به خدا حرف بزنه یا الله